Zmobilizuj swojego szefa, niech zapisze się na ESD i zgłosi Twoj team na CTF. Dlaczego? Bo to pierwsze otwarte zawody Capture the Flag organizowane przez EXATEL!  W ich trakcie będziesz mógł sprawdzić swoje praktyczne umiejętności z zakresu inżynierii wstecznej, analizy źródeł czy kryptografii. Najlepsze sześć drużyn weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się w czerwcu podczas IV edycji konferencji EXATEL Security Days 2019 na PGE Narodowym.

 

Zawody Capture the Flag to sprawdzian wiedzy i umiejętności. Ale także dobra okazja do dobrej zabawy i rywalizacji z innymi zespołami. Aby poradzić sobie z zadaniami potrzebna będzie dociekliwość, nieszablonowe myślenie oraz pomysłowość. Z pewnością przyda się także znajomość elementów bezpieczeństwa aplikacji webowych, pisania exploitów oraz znajmość bash, pythona i innych języków skryptowych. Nad merytoryką czuwają eksperci z Security Operations Center EXATEL, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi problemami w biznesie oraz sektorze publicznym.

 

2 etapy zmagań

Zawody składają się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, które rozpoczynają się 26 kwietnia i potrwają do 26 maja. Najlepsze 6 zespołów weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się podczas corocznej konferencji EXATEL Security Days.

 

Jak odbywać się będą zawody

Etap eliminacji odbywa się online. Zadania oraz portal zawodów (z miejscem do zgłaszania zdobytych flag oraz bieżącą punktacją) będzie dostępny dla graczy od 26 kwietnia do 26 maja.

 

Kto może wziąć udział w CTF

W zawodach Capture the Flag mogą wziąć udział osoby zgłoszone przez uczestników konferencji EXATEL Security Days.

 

Czy udział w CTF jest dodatkowo płatny

Nie.

 

Jak duże mogą być zespoły CTF

To 1 lub 2 osoby.

 

Chcę zgłosić swoich kolegów do zawodów. Jak to zrobić

Zarejestruj się na konferencje i opłać swoje uczestnictwo. Wraz z potwierdzeniem dokonania płatności dostaniesz linka do strony rejestrującej zespoły na CTF.

 

Jakie informacje będą mi potrzebne do zgłoszenia zespołu

Potrzebujesz:

Swój adres e-mail, którego użyłeś podczas rejestracji na konferencje EXATEL Security Days 2019

Adres lub adresy e-mail uczestników CTF’a

 

Nie zgłosiłem swojego zespołu od razu podczas rejestracji. Mogę to zrobić później?

Tak. Na pewno będziemy przypominali wszystkim użytkownikom o tej możliwości.

 

Mam jeszcze inne pytania – komu mogę je zadać

Pisz na adres piotr.mierzwinski@exatel.pl. Pamiętaj, aby w tytule dodać hasło CTF

Tutaj informacje o rejestracji