Prelegenci

Rafał Magryś

Rafał Magryś

Wiceprezes Zarządu EXATEL

Ekspert i menedżer IT z ponad 10-letnim stażem. Współtworzył Narodowe Archiwum Cyfrowe (NAC). Był szefem zespołu odpowiedzialnego za powstanie Zintegrowanego Systemu Informacji Archiwalnej. Jako zastępca dyrektora Centrum Projektów Informatycznych (CPI) realizował plan naprawczy po głośnym kryzysie korupcyjnym. Później, z początku jako zastępca dyrektora w Centralnym Ośrodku Informatyki, a wreszcie jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, doprowadził do opracowania i wdrożenia w życie nowej strategii dla projektów informatycznych z obszaru spraw wewnętrznych. Efektem tej strategii była budowa kompetencji i zdolności operacyjnej Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) oraz powstanie Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Następnie jako dyrektor Biura Nadzoru Projektów i Zarządzania Ryzykiem w Exatel SA był odpowiedzialny za tworzenie portfela projektów w EXATEL, tworzenie i zarządzanie planem operacyjnym spółki, rozwijanie współpracy z sektorem publicznym oraz koordynowanie przygotowania dokumentów programowych.

Orędownik i praktyk koncepcji suwerenności państwa w sferze cyfrowej. Należy do środowiska wspierającego rozwój oprogramowania open source. Był ekspertem w międzynarodowych zespołach zajmujących się digitalizacją zbiorów kultury.

Pułkownik Przemysław Przybylak

Pułkownik Przemysław Przybylak

Komendant Centrum Operacji Cybernetycznych

Specjalizuje się w ocenie bezpieczeństwa systemów ICT. Jest posiadaczem wielu uznanych certyfikatów technicznych w obszarze zarządzania bezpieczeństwem systemów ICT w tym: CISSP, C|EH, OSCP, BSI ISO/IEC 27001 LA, ITIL® v3 Foundation, PRINCE2TM Foundation, NSA & CNSS 4013 System Administrator. Posiada wiedzę z zakresu technologii sieciowych CISCO na poziomie CCNA/CCNP Security oraz wirtualizacji VMware na poziomie VCP DCV.
Adam Haertle

Adam Haertle

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, założyciel serwisu Zaufana Trzecia Strona

Bezpiecznik z powołania i zamiłowania. Przez ostatnie kilkanaście lat odpowiadał za kwestie bezpieczeństwa informacji w UPC Polska. Pełnoetatowy łowca zagrożeń, które opisuje na swoim blogu. Zapalony prelegent i trener, bawiący i edukujący słuchaczy w kraju i zagranicą.
Karol Wróbel

Karol Wróbel

p.o Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa, EXATEL

Doświadczony architekt rozwiązań bezpieczeństwa, skupiony na tworzeniu i rozwoju kompleksowych usług cyberbezpieczeństwa. Silne kompetencje merytoryczne łączy z wiedzą biznesową i mocno rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi budowanymi w pracy z zespołami merytorycznymim, realizowanych projektach i wystąpieniach publicznych.
Piotr Dudzic

Piotr Dudzic

Dyrektor Departamentu Informartyki, EXATEL

Ekspert w dziedzinie projektowania architektury systemów informatycznych. Z zawodu projektant i programista aplikacji internetowych. Z zamiłowania uwielbia wyszukiwanie anomalii w dużych zbiorach danych. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje do skutecznego zarządzania najlepszym zespołem specjalistów w branży.

Zanim zajął się budową rozwiązań R&D i utrzymaniem IT w Exatelu, współtworzył System Rejestrów Państwowych i serwis obywatel.gov.pl. Kierował tam zespołem dbającym o architekturę rozwiązań oraz o standardy produkcji oprogramowania. Pracował też m.in. przy budowie aplikacji biznesowych dla firm polskich i zagranicznych oraz tworzył gry komputerowe, w które grało do dziś ponad 13 mln ludzi na całym świecie.

Paweł Krawczyk

Paweł Krawczyk

Kierownik ds. Usług Zaawansowanych, Departament Cyberbezpieczeństwa, EXATEL

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży bezpieczeństwa IT jako BLUE (defensywa) & RED (ofensywa). Posiada doświadczenie w zakresie kierowania, utrzymania i budowy zespołów CSIRT/SOC – w tym w sektorze finansowym. Zwolennik defensywnego podejścia do budowy bezpieczeństwa.
Kirill Kasavchenko

Kirill Kasavchenko

Principal Security Technologist in the CTO Team of Netscout

Kirill has 15 years of experience in various post- and presales roles dealing with telecom operators and large enterprises in more than 30 countries of Europe, Middle East, Russia and CIS. His areas of interest are network design and network security at a large scale. On the CTO team at Netscout, Kirill focuses on emerging technologies and global research projects, applying his expertise in routing and security to find new ways for Netscout Arbor to protect customers’ networks. 

Kirill holds B.S. and M.S. with honors in Computer Sciences from the Saint-Petersburg University of IT, Mechanics and Optics as well as a number of industry certifications including Cisco CCIE Emeritus. Prior to joining Arbor Networks in 2011 he spent seven years on different positions ranging from network technician to chief engineer at systems integrators and network infrastructure vendors.

Daniel Grabski

Daniel Grabski

Business Development Manager, Honeywell

Odpowiedzialny za rozwój biznesu na region Europy Centralnej w obszarze cyberbezpieczeństwa w międzynarodowej firmie Honeywell zajmującej się m.in. dostarczaniem przemysłowych systemów sterowania, automatyki budynków, automatyki domów, procesów spalania i systemami lotniskowymi. Przez 12 lat pracował w firmie Microsoft, jako Business Development Manager/Executive Security Advisor, Microsoft EMEA, a wcześniej, jako Regional Security Advisor, Regional Security Officer i Chief Security Advisor Microsoft CEE, oraz sprawował w Microsoft funkcję menadżera innowacyjnych projektów w sektorze publicznym.

Absolwent MBA Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie oraz Thames Valley University z Londynu i M.S. Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania i Clark University z Bostonu.

Alexander Raczyński

Alexander Raczyński

Inżynier systemowy, Forcepoint

Jest odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży produktów w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Alexander Raczyński studiował informatykę na Uniwersytecie w Paderborn (Niemcy) i zdobywał swoje doświadczenie pracując w sektorze Bezpieczeństwa IT w kraju i zagranicą. W tym czasie miał okazję brać udział w wielu znaczących projektach sektora Enterprise oraz poznać rynek bezpieczeństwa IT od strony producenta, integratora oraz klienta.
Mateusz Flak

Mateusz Flak

Cyber Security Sales Manager, Strategic Accounts Cisco

Pasjonat nowych technologii w obszarze Cyber Security. Mateusz jest członkiem zespołu Cisco wyróżniającym się wizjonerskim podejściem do biznesu i bogatą wiedzą techniczną. 
Michał Ceklarz

Michał Ceklarz

General Manager Poland, Czech, Slovakia Symantec Corporation

Odpowiedzialny za rozwój firmy na rynkach Europy Wschodniej. Od ponad 20 lat w branży IT zajmuje się rozwiązaniami bezpieczeństwa. Przez ponad 4 lata prowadził szkolenia min. z zakresu zabezpieczania przedsiębiorstw, tworzenia polityki i procedur bezpieczeństwa. Na co dzień pomaga największym organizacjom poprawić poziom bezpieczeństwa środowisk IT i OT.
Piotr Borkowski

Piotr Borkowski

Senior System Engineer, Veracomp

W zakresie jego zainteresowań mieszczą się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa sieciowego i aplikacji – ze szczególnym uwzględnieniem systemów Web Application Firewall, kontroli ruchu http, deszyfracji SSL czy ochrony przed atakami DDoS – związane z dziedziną Application Delivery Controller. Zajmuje się też szkoleniami w centrum edukacyjnym Compendium.
Piotr Kałuża

Piotr Kałuża

Presales Engineer, Flowmon Networks

Jest odpowiedzialny za projekty na terenie Polski związane z ochroną przed atakami DDoS, monitoringiem i analizą behawioralną ruchu sieciowego oraz monitoringiem aplikacji. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał jako Administrator IT, Inżynier wsparcia technicznego i Team Leader. Od wielu lat trener w zakresie administracji systemami z rodziny Microsoft i Linux oraz technologii sieciowych. Od zawsze fan IT i dobrych książek z gatunku fantasy.
Seweryn Jodłowski

Seweryn Jodłowski

Senior Systems Engineer, Palo Alto Networks

Inżynier Systemowy z zawodu i zamiłowania. Ponad 15-letnie doświadczenie sieciowe oraz technologii IT. Brał udział w wielu ogólnokrajowych projektach infrastrukturalnych. Swoją przygodę z firmą Palo Alto Networks rozpoczął w lutym 2012 roku. Absolwent wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Prywatnie ojciec dwóch synów oraz entuzjasta sportów ekstremalnych – szczególnie tych które można uprawiać z poziomu kanapy na konsoli PS4.
Paweł Pietrzak

Paweł Pietrzak

Systems Engineer, Palo Alto Networks

Absolwent Wydziału Elektroniki i Elektrotechniki Politechniki Łódzkiej, pracuje jako inżynier systemowy w firmie Palo Alto Networks odpowiedzialny za techniczną obsługę i wsparcie Klientów oraz kanału partnerskiego. Wcześniej pracował jako inżynier wdrożeniowy przy projektach sieciowych oraz z zakresu bezpieczeństwa, o różnej skali, w Polsce i w Europie. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT.
Michał Szczęsny

Michał Szczęsny

Dyrektor Biura Biuro Architektury i Planowania Sieci, EXATEL

Odpowiada za prace Biura Architektury i Planowania Sieci. Wcześniej przez wiele lat w Polkomtel zarządzał różnymi obszarami architektonicznymi – od architektury rozwiązań usługowych w domenie Sieci, do architektury korporacyjnej w domenie IT.  W swojej pracy zawodowej zajmuje się głównie wdrożeniami sieci telekomunikacyjnych i rozwiązań następnych generacji (niezależnie od tego jaka to warstwa – od transportu po usługi).  Jest specjalistą z zakresu zarządzania strategią technologiczną, ściśle skorelowaną z dynamicznie zmieniającym się rynkiem telekomunikacyjnym.
Tomasz Fortuna

Tomasz Fortuna

Kierownik ds. Realizacji Prac Badawczo-Rozwojowych, EXATEL

Swoją przygodę ze światem IT zaczynał od programowania w Turbo Pascalu i hostowania obcym ludziom z IRCa kont shellowych – prosto ze swojej piwnicy. Z jakiegoś powodu uszło mu to na sucho i dzięki temu swoje doświadczenia z programowaniem rozszerzył o wiele innych języków i technologii, grzebał w bazach danych, lutował elektronikę, tworzył architekturę złożonych systemów i prowadził szkolenia. Kilka projektów w duchu Agile doprowadził do szczęśliwego końca i liczy na to, że jeszcze kilka dociągnie.
Tomasz Piłat

Tomasz Piłat

Główny architekt rozwiązań bezpieczeństwa, EXATEL

Zaprawiony w bojach bezpiecznik z ponad dwudziestoma latami doświadczenia – telco, ISP, media, bankowość, fintech, CERT.pl. Na życiowej misji likwidacji wszystkich haseł i usunięcia „IT” z „bezpieczeństwa IT”. Z zamiłowania pedałuje na jednośladzie, programuje w Pythonie (ostatnio w Go) i zgłębia tajniki funkcjonowania ludzkiego mózgu.

Andrzej Milewski

Andrzej Milewski

Główny inżynier ds. reagowania na incydenty bezpieczeństwa, EXATEL

Doświadczony specjalista z zakresu bezpieczeństwa. Swoje doświadczenie zdobywał zarówno w administracji publicznej, bankowości jak i telekomunikacji. W pracy ceni sobie przede wszystkim profesjonalizm oraz zaangażowanie. Lubi to co robi i dlatego praca sprawia mu  przyjemność. Posiadacz certyfikatów branżowych CEH, CISA, OSWP oraz Prince2 Foundation.

Renata Bilecka

Renata Bilecka

Sr Technology Engagement Manager Samsung Electronics

Ekspertka rozwiązań bezpieczeństwa mobilnego i promotorka technologii mobilnych, sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy. Reprezentuje ponad 10 lat doświadczenia w doradztwie IT. Wiele lat pracowała w obszarze infrastrukturalnego utrzymania i zabezpieczania danych z sektorem publicznym i finansowym w barwach IBM. Obecnie wspiera Samsunga, a o bezpieczeństwo danych dba z perspektywy mobile. Prezentuje, uczy, negocjuje, optymalizuje, rozwija i pomaga przekształcać biznes klientów poprzez technologie mobilne. Prywatnie mama, podróżniczka i zapalona rowerzystka. 

Tomasz Chomicki

Tomasz Chomicki

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Samsung Electronics

Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, The George Washington University – School of Business oraz specjalistycznych kursów w London Business School. Karierę rozpoczął w Lucent Technologies Poland jako inżynier, a później koordynator projektów. W latach 2002 – 2008 pracownik firmy Telekomunikacja Polska S.A. – Orange. Współtworzył w niej Departament Realizacji Projektów Sprzedażowych, w którym pełnił funkcję  Dyrektora ds. projektów. Przez kolejne sześć lat rozwijał karierę zawodową w IBM Polska pełniąc funkcje kierownicze i sprzedażowe. Od przeszło czterech lat pracuje w Samsung Electronics Polska. W korporacji jest odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz tworzenie nowych strategicznych partnerstw biznesowych w tym za kreowanie innowacyjnych projektów z administracją publiczną.

Koordynator Programu Samsung Electronics Polska – Szkoła Główna Handlowa. Członek Rady Związku Cyfrowa Polska – Organizacji branży RTV i IT. Przewodniczący Komitetu Administracji Cyfrowej w Polskiej Izbie Informatyki 
i Telekomunikacji.  Członek Zarządu Sekcji Elektronicznych Nośników Audiowizualnych w Krajowej Izbie Gospodarcza Informatyki i Telekomunikacji. Członek Rady ds. Kompetencji Sektora IT przy Polskim Towarzystwie Informatyki.

Rafał Litwińczuk

Rafał Litwińczuk

Główny Inżynier ds. Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa, EXATEL

Z bezpieczeństwem i IT związany od wielu lat. Na co dzień doskonali techniki wykrywania malware i bad actors.