Zaznacz stronę

inne warsztaty programistyczne

 

Kulki vs Machine Learning

Organizujemy po raz pierwszy otwarty warsztat programistyczny, który poprowadzą członkowie naszego zespołu R&D!

Dla tych, którzy najlepiej rozwiążą jedno z zadań wstępnych i zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach przewidzieliśmy darmowe wejściówki na nasza konferencję ESD 2019.

Ale mamy coś więcej – nie jeden program, lecz dwa. To od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziemy, dlatego przygotowaliśmy dwie możliwe ścieżki tematyczne.

Kulki czy Machine Learning? – to Ty zdecyduj, który warsztat zorganizujemy 7 czerwca 2019 r. podczas konferencji EXATEL Security Days 2019 na PGE Narodowym w Warszawie.

Rozwiąż jedno z zadań do 26 maja, wyślij nam rozwiązanie, do 31 maja ogłosimy wyniki.

Wybierz tematykę warsztatu.

Wygraj udział w ESD19 i warsztacie!

 

TEMAT#1: kulki

Zamiast słuchać o stosie TCP/IP chcesz zbudować maszynę do sortowania szklanych kulek? A może o sieciach i programowaniu wiesz już wszystko – i tym bardziej chcesz zaskoczyć siebie i nas nowatorskim wykrywaniem kolorów i sterowaniem ramieniem? Obrazy rastrowe, embedded Linux, sygnały PWM, serwomechanizmy, pakiety i kulki – co je łączy?

Warsztat może zawierać śladowe ilości informacji o stosie TCP/IP, problematyce ataków DDoS, technikach wydajnego równoległego przetwarzania i atomicznych strukturach lock-less.

Bęben maszyny sortującej jest pusty – następuje zwolnienie blokady. Przygotowaliśmy warsztaty w formie poważnej zabawy ze wstępem do analizy obrazu za pomocą biblioteki OpenCV oraz sterowania otaczającym nas światem za pomocą interfejsów komputera Raspberry PI – temat luźno osadzony w realiach systemów ochrony AntyDDoS. Bo w końcu raz na jakiś czas, można sobie polecieć w kulki 🙂

SZCZEGÓŁY

TEMAT#2: MACHINE LEARNING

Lubisz tabelki, dane i wyciąganie wniosków? Czytałeś Freakonomię? Zastanawiasz się, dlaczego w supermarkecie pieluchy umieszcza się obok piwa albo jak tworzone są playlisty na YouTube – to zadanie dla ciebie! Przygotowaliśmy zadanie i tematykę warsztatu z analizy danych oraz porównaniu modeli Machine Learning.

SZCZEGÓŁY

Zadanie#1:
KULKI

Żeby móc wziąć udział w warsztatach potrzebujesz władać podstawowym doświadczeniem w programowaniu w Pythonie lub C/C++ oraz minimalnymi umiejętnościami manualnymi w origami 😉

Co zrobić, żeby wziąć udział w warsztacie? Wystarczy, że wykonasz krótkie zadanie eliminacyjne: napisz program, który korzystając z biblioteki OpenCV wyświetla obraz z kamery lub nagranego pliku .mp4, .avi, etc. Głównym zadaniem tego programu jest podawanie na bieżąco jaki jest średni kolor (RGB) całej, aktualnej klatki obrazu. Do wyboru masz następujące języki programowania:

  • C
  • C++
  • Python

Na warsztacie wybierzemy jeden język.

Zadanie#2:
Machine learning

Żeby móc wziąć udział w warsztatach potrzebujesz władać podstawowym doświadczeniem w programowaniu w Pythonie, znać takie biblioteki jak: numpy, pandas, inne stosowane w analizie danych oraz przygotować środowisko pracy (odpowiednia wersja pythona, środowisko wirtualne, instalacja modułów).

Pobierz treść zadania i zestaw danych do analizy. W udostępnionym pliku CSV zawarte będą informacje dotyczące morfologii kwiatów (kilku gatunków irysów). Zadanie polega na analizie zawartości datasetu z wykorzystaniem bibliotek analitycznych oraz wizualizacji danych. W odpowiedzi prześlij wszystkie pliki, które stworzysz.

pytania & odpowiedzi

Co trzeba wiedzieć

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi w tej sekcji, zadaj pytanie przez adres warsztat2019@exatel.pl.

Regulamin eliminacji można przeczytać tutaj.

01.

Jak wyglądają eliminacje?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Wyślemy instrukcje, na jaki adres wysłać rozwiązanie zadania i co robić dalej. Eliminacje kończą się 26 maja 2019 r.

02.

Ile osób będzie na warsztacie?

Maksymalnie 20 osób, które najlepiej wykona zadanie weźmie udział w warsztacie podczas corocznej konferencji EXATEL Security Days, 7 czerwca 2019 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników warsztatu jest bezpłatny wstęp na Exatel Security Days 2019 w dniach 5-6 czerwca.

03.

Kto, kiedy i wg jakiego kryterium oceni Twoje zadanie?

26-29 maja 2019 r. to czas dla nas na sprawdzenie zadania. Zespół programistów EXATEL po weryfikacji wszystkich zgłoszeń wybierze maksymalnie 20 najlepszych osób. Kryterium oceny jest jakość wykonania zadania oraz ocena kodu – szczegóły w regulaminie.

 

 

 

 

04.

Kiedy poznamy temat warsztatu?

30 maja 2019 r. ogłosimy temat warsztatu. Decyduje liczba osób zainteresowanych warsztatem Kulki lub Machine Learning.

05.

Kiedy otrzymam informację zwrotną?

30 maja skontaktujemy się z osobami, które zostały zakwalifikowane do udziału w warsztatach. Otrzymają kod uprawniający do odbioru bezpłatnej wejściówki na ESD 2019. Pozostałe osoby otrzymają podziękowanie drogą mailową.

06.

Ile potrwa warsztat i co mam przynieść?

Warsztat będzie trwał około ośmiu godzin z przerwami na regenerację, czy lunch. Ze sobą warto mieć swój komputer i sporo dobrego humoru.

Zapisz się na eliminacje do udziału w warsztatach za pomocą formularza poniżej:

Wypełnienie formularza oznacza, że zapoznałeś się z naszym regulaminem.